ČASTO SE NÁS PTÁTE

JAKÁ JSOU NEJVHODNĚJŠÍ SKLA DO VRTANÝCH NEBO VÁZANÝCH BRÝLÍ?

Sklo ve vrtaných brýlích není chráněno žádnou obrubou, proto je velice náchylné na prasknutí, rozbití. Doporučená jsou ztenčená skla, která mají větší hustotu, proto při nárazu tak nepraskají, zejména v místě vrtání.

Velice vhodný materiál do vrtaných a vázaných obrub je materiál TRIVEX, který je mírně ztenčený a je 6x pevnější než ostatní materiály. Další výhodou je jeho velice nízká váha.

 

ZABARVÍ SE MI SAMOZABARVOVACÍ SKLA I V AUTĚ?

Běžné samozabarvovací sklo se Vám v autě nezabarví, nebo jenom částečně, jelikož reaguje na UV záření, které dovnitř automobilu neproniká.

V autě se Vám zabarví speciální samozabarvovací skla XTRACTIVE, která reagují i na denní světlo. 

CO JE ANTIREFLEX?

Antireflex je povrchová úprava brýlové čočky, která zabraňuje odrazu světelných paprsků od brýlí, tím pádem snižuje odlesky a zvyšuje tak komfort vašeho vidění. Důležité je též estetické hledisko, vaše brýle vám nedělají tzv. prasátka, oči jsou krásně vidět.

CO JE TO ASTIGMATISMUS?

Astigmatismus je refrakční vada oka, která je způsobena odchylkou rohovky od pravidelného kulového tvaru. Světelné paprsky dopadající na sítnici oka se tím pádem nesbíhají v jednom bodě, jak je to u krátkozrakosti, nebo dalekozrakosti. Následkem toho je pak rozmazané a deformované vidění.

Ke korekci astigmatismu slouží tzv. torické čočky (čočky s cylindrickým tvarem), u kterých se udávají tři hodnoty - dioptrická, cylindrická a osa.

CO JE AMBLYOPIE?

Amblyopie, neboli tupozrakost je snížená schopnost vidění způsobená tím, že mozek se nenaučil správně rozpoznávat zrakové podněty. 

Tupozrakost se obvykle jeví pouze u jednoho oka. Podněty z tohoto slabšího oka mozek potlačuje a nakonec je úplně vyřadí. Z nečinnosti dochází ke ztrátě zrakové ostrosti. 

Při neléčení se dobré vidění tupozrakého oka již nedá obnovit, nepomohou ani brýle, ani kontaktní čočky.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI BIFOKÁLNÍM A MULTIFOKÁLNÍM SKLEM?

Bifokální sklo Vám dává možnost vidět na dvě vzdálenosti, na dálku a na blízko, vidění na střední vzdálenost vám však nezkorigují. Ve spodní polovině čočky je vybroušen půlměsíc, ve kterém je umístěna část na čtení. Tento přechod je viditelný, neestetický, způsobuje skok obrazu.

Multifokální brýle zvládnou korigovat vidění na dálku, blízko, ale i na střední vzdálenost, například při práci na počítači. Zajišťují plynulý a přirozený přechod dioptrií.

PODLE JAKÝCH KRITÉRIÍ SI MÁM VYBÍRAT MULTIFOKÁLNÍ SKLA?

Nabídka multifokálních skel je široká, samozřejmě čím vyšší cena, tím jsou kvalitnější a luxusnější, zejména co se týče šířky zorného pole. 

Při výběru multifokálních brýlí hraje roli mnoho aspektů. V první řadě vaše refrakce, zde je hlavně důležité, jaký je rozdíl v dioptriích na dálku a na blízko. Čím je tento rozdíl vyšší, tím se prostor na blízko zužuje. Proto je v tomto případě lepší volit dražší skla, která mají zkonstruovánu zónu na blízko širší. 

Dále je důležité, kolik času denně trávíte u počítače.  Jelikož zóna na střední vzdálenost je u multifokálních skel vždy nejužší, při 8hodinové práci na PC je lepší volit tzv. kancelářská skla, která jsou pro tuto práci uzpůsobena. 

V neposlední řadě máte širokou nabídku úprav multifokálních skel, jako je ztenčení, samozabarvování, ochrana proti škodlivé části modrého světla, můžete mít multifokály sluneční, pro řidiče. 

Nabídka je opravdu veliká, nejlepší je osobní návštěva, kde s vámi probereme vaše pracovní, volnočasové aktivity, vaše požadavky a nároky na vidění, cenu a najdeme optimální řešení. .